ZİYARET
Tarih: 29.05.2024| Okunma Sayısı: 205

Sayın Birlik Başkanım, kıymetli konuklar,basınımızın güzide temsilcileri, değerli meslektaşlarım

Avukatlık mesleğinde 40 Ve 50. Kıdem Yıllarını tamamlamış meslek büyüklerimiz için düzenlemiş olduğumuz plaket törenine hepiniz hoş geldiniz.                                                             

Sözlerime başlamadan önce davetimize icabet edip, bu özel günümüzde bizleri yalnız bırakmayan Birlik Başkanımız Erinç SAĞKAN’a teşekkür ediyor, hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum. 

Demokratik toplumun temel direği adalet; adalete erişimin güvencesi avukattır. Avukat yalnızca müvekkilinin değil, savunma hakkının temsilcisi ve hak savunucusudur. Avukat olmadan adil yargılanma olmaz. Adil yargılanma olmadan, toplumsal barış ve güven tesis edilemez, hukukun üstünlüğü korunamaz. Savunma hakkının güvencesi olarak biz avukatlar, hukuk devletinin hayata geçirilmesinin yegane temsilcileriyiz.

Bu kapsamda;  adalet uğruna mesleğe yıllarını vermiş olan ve hukuk mücadelesini hiçbir zaman bırakmayan, baromuzun bugünlere gelmesinde çok büyük emekleri geçmiş, genç meslektaşlarıma ışık, mesleğimize rehber olan, bugün plaketlerini alacak  üstatlarımıza, şahsım ve baromuz adına teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum.

Sözlerime son verirken birlik, beraberlik ve dayanışmamızın daim olmasını diler, davetimize icabet ettiğinizden dolayı Şahsım ve Kırıkkale Barosu adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılarımla……

 

21.06.2024
AV. MUTLU KORKMAZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.