BASIN BİLDİRİSİ
Tarih: 18.10.2011 23:00:00| Okunma Sayısı: 4169

Hakkari ili Çukurca ilçesinde meydana gelen 26 askerimizin şehit düşdüğü, 22 askerimizin yaralandığı, önceki gün Bitlis ili Güroymak ilçesi kırsalında meydana gelen 5 polisimiz ile 3 sivil vatandaşımızın şehit düştüğü, büyük üzüntü duyduğumuz, hain terörist saldırıları nefretle kınıyor ve lanetliyoruz.
 
           Bu hain saldırıları organize eden ve ifa eden Milletimizin vicdanında mahkum olmuşların, hukuk önünde de hesap verecekleri günlerin biran önce gelmesini bekliyor ve diliyoruz. Ayrılmaz bir bütün olan Milletimiz, daha da bir kenetlenmiş şekilde her zamankinden daha da kararlı olarak hakettikleri karşılığı verecektir.
 
           Uzun yıllardır Milletimiz ve Devletimiz üzerinde süregelen hain oyunlarla, Devletimizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü ile birliğimizi ve esenliğimizi yok etmeyi amaçlayan terörist eylemleri ifa eden ve kurgulayan emperyalist güçler ve işbirlikçileri bilmelidir ki, Milletimiz asla bu oyunlara gelmeyecektir, asla terör önünde diz çökmeyecektir ve teröristler akıttıkları kanlarda ve gözyaşlarında boğulacaktır.
 
Bu konuda iradesini ortaya koyması gerekenlerin derhal harekete geçmelerini ve sorumlular hakkında gereğinin yapılmasını bekliyoruz. Bu hususun takipcisini olacağımızı da kamuoyuyla paylaşıyoruz.
          
           Şehit askerlerimize, şehit polislerimize ve vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Milletimize başsağlığı, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.
 
                                                                                      Av. Ayhan YILMAZ

                                                                                  Kırıkkale Barosu Başkanı

27.09.2023
AV. MUTLU KORKMAZ
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.