Tarih: 1.11.2021| Okunma Sayısı: 132

                                                      KIRIKKALE BAROSU 32. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ MESAJI
Kırıkkale Baromuzun kuruluşunun 32. Yıl Dönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Baromuzun bu günlere gelmesinde emeği bulunan önceki dönem Baro Başkanlarımıza, tüm kurul ve komisyonlarda görev yapan meslektaşlarımıza, Baro çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyor, ebediyete irtihal eden başkanlarımızı, meslektaşlarımızı ve baro müdürümüzü rahmetle anıyoruz.
Barolar, avukatın müvekkiline ve her türlü otoriteye karşı bağımsızlığının koruyucusu, vatandaşların temel hak ve özgürlüklerinin, adil yargılanma hakkının, hak arama özgürlüğünün teminatı ve savunucusudur.
Kırıkkale Barosu, kurulduğu günden bu yana Cumhuriyet değerlerine bağlı, hukukun üstünlüğünü savunan; hukuk devleti, yargı bağımsızlığı, demokrasi, temel hak ve özgürlüklerin teminatı olduğunun bilinç ve sorumluluğu ile hareket etmiş bir kurumdur.
Kırıkkale Barosu olarak bundan sonra da Hukuk Devleti, Hukukun Üstünlüğü ve Savunmanın Bağımsızlığı ilkelerinin ışığında, mesleği ve meslektaşı önceleyen yönetim anlayışı ile mesleğimizi ve Baromuzu hak ettiği yere getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.
Tüm kurul ve komisyonlarımız ile, temel hak ve özgürlüklerin korunması ve kullanılması yolunda, adalet arayışında olan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
İlk günkü gibi heyecanlı, bir asır geçmiş gibi güçlü ve kararlıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle Baromuzun 32. Kuruluş Yıl Dönümünü kutluyor, sağlıklı güzel günlerde nice kuruluş yıldönümlerine hep beraber erişmek umuduyla sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

                                                       Kırıkkale Barosu Yönetim Kurulu Adına
                                                                                  Baro  Başkanı
                                                                             Av.Talat APAYDIN

26.01.2022
AV. TALAT APAYDIN
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.